Nagyon kiakadt Ukrajna a FIFA-ra, bocsánatkérést követel
A Nemzetközi Labdarúgó szövetség olyan térképet használt, amelyen a Krím Oroszországhoz tartozik.
Ha most képet kaptunk az orosz hadsereg általános állapotáról, akkor az ukránok a tengerig is eljuthatnak, mondta a szakértő, aki szerint keleti szomszédunknak győzelmet kell felmutatnia a háború folytatásához.
A bahmuti csata egyik szárnyán, a várostól délre egy reguláris alakulat futott meg, összegezte a nagy sajtófigyelmet kivívó friss fejleményeket a HírTV Háború Ukrajnában című műsorában Demkó Attila. A szakértő szerint mindez azt jelzi, hogy „sok minden nincsen rendben az orosz oldalon”, ami már a megelőző napok vitáiból is leszűrhető volt. Az MCC Geopolitikai Műhely vezetője továbbra sem tartja valószínűnek, hogy az ukránoknak sikerül a tengerig előrehaladniuk, ám „ha az orosz hadsereg általában véve olyan állapotban van, mint ez az egység volt, akkor az sem lehetetlen”.
Mint mondta, az is figyelemre méltó volt, hogy a minap Prigozsin magának Vlagyimir Putyinnak üzent nyilvánosan. Ezzel szemben az ukránok elszántnak mutatkoznak nem csak a politikai elit, de a haderő és a hátország szintjén is, ez a motiváció pedig fontos eleme lehet az esetleges győzelemnek.
A legvalószínűbb forgatókönyvnek azt nevezte, hogy Ukrajna megkísérli felszabadítani Bahmutot, aminek a lélektani hatása jelentős lenne, óriási sikerként tálalható a közvélemény számára is, ugyanakkor olyan jelek is láthatók, amik ettől eltérő ukrán terveket vetítenek előre. A szakértő várakozása szerint sok helyen indítanak majd kisebb támadásokat az ukránok, és ahol az oroszok a leggyengébbnek mutatkoznak, ott sorakoztatnak fel később nagyobb erőket.
Mint mondta, Ukrajnának győzelmekre van most szüksége, mert azok legitimálják a háború folytatását a lakosság és a Nyugat szemében, míg ha vereségeket szenvednek, vagy elmaradnak a potenciális sikerek, akkor a háború véget is érhet. Demkó Attila szerint
és „Ukrajna alig termel már valamit”.
Oroszországról elmondta, a háború egyelőre bírja a társadalom többségének támogatását, ám ott is csökken a lelkesedés. Demkó Attila úgy látja, gazdasági és politikai szempontból Oroszország már elveszítette a háborút, de katonai szempontból még megnyerheti, nyár után azonban újabb mobilizációra lehet szükség.
A teljes beszélgetést itt hallgathatja meg:
***
Nyitókép: Mandiner Archív