Az Európai Unió egyetlen napot sem várt: újabb támadást indított Magyarország ellen
Súlyos következményekkel fenyegetőznek.
Magyarország hozzájárul az Európai Unió és 79 afrikai, karibi és csendes-óceáni országot tömörítő csoport közötti megállapodás aláírásához.
Magyarország hozzájárul az Európai Unió és 79 afrikai, karibi és csendes-óceáni országot tömörítő csoport közötti megállapodás aláírásához, miután megkapta az elvárt garanciákat – jelentette be Szijjártó Péter szerdán Mauritiuson. A magyar külügyminiszter helyi kollégájával, Alan Ganoóval tartott közös sajtótájékoztatót az afrikai szigetországban. Szijjártó azért utazott az országba, mert jelenleg Mauritius tölti be az Afrikai, Karibi és Csendes-óceáni Csoport (AKCS) miniszteri tanácsának elnöki tisztségét.
A magyar kormány eddig azért nem volt hajlandó aláírni a két fél közötti megállapodást, mert nem kaptak meg bizonyos garanciákat, amelyeket mostanra a tárgyalások során sikerült megszerezni – jelentette be Szijjártó.
Ennek értelmében nemzeti hatáskörben marad továbbra is mindenfajta döntés a migrációval és a munkaerőpiaci kérdésekkel kapcsolatban, s nem szenved csorbát a gyerekek védelme sem a rájuk erőltetni próbált LMBTQ-propagandával szemben – hangsúlyozta.
Közölte, hogy az Európai Unió valamint az Afrikai, Karibi és Csendes-óceáni Csoport között tervezett, úgynevezett poszt-cotonou-i megállapodásnak három pillére van: a gazdasági együttműködés, a migráció, illetve az egyéb ügyek, például a szexuális jogok.
Magyarország egyértelműen egyetért azzal, hogy a gazdasági együttműködést szorosabbra vonják, ez mindkét fél számára előnyös lenne, különösképpen napjainkban, amikor a világ ismét a blokkosodás irányába halad"
– mondta, leszögezve, hogy a migráció és a szexuális jogok kérdését illetően azonban a kormánynak súlyos kételyei és vörös vonalai vannak.
Szijjártó Péter tudatta, hogy a most elért egyezség alapján kiegészítik az EU tanácsi határozatát, ezzel világossá téve, hogy a poszt-cotonou-i megállapodás nincs semmi kihatással a migrációra és a szexuális nevelésre vonatkozó nemzeti kompetenciákra, azaz az aláírástól függetlenül ezen területeken minden döntés nemzeti kompetenciában marad.
Továbbá arról is megállapodtak, hogy a dokumentum egy úgynevezett negatív listát is tartalmazni fog azokról a kérdésekről, amelyeken nem sérül a nemzeti hatáskör, és ilyen lesz például a munkaerőpiacot és a társadalmi integrációt érintő szabályozás is. Ez azt jelenti, hogy a tagállamokon fog múlni, hány bevándorlót engednek be a munkaerőpiacukra, és milyen mértékben integrálják őket a társadalomba – mondta.
(MTI)
Nyitókép: Facebook