miközben a konzervatívok az állam hatalmának használatát tabuként kezelték. Nem tették fel a kérdést: ha mi nem foglalkozunk az oktatással, mit tanítanak majd a gyerekeinknek? Rufo rámutatott, hogy ma az amerikai gyerekek 90%-a állami oktatásban tanul. Az amerikaiak erre főleg George Floyd halála után jöhettek rá. Hirtelen mindenhol a faji és szexuális forradalmárok hangja vette körül őket: az államban, az oktatásban, a piacon. Az emberek ekkor mondták először, hogy „én erre nem szavaztam”.
A hatvanas években persze a baloldal hangja marxista, leninista, erőszakos volt, fel akarták forgatni a társadalmat. Ezt a nyelvet ma nem használják, hiszen ez taszító. Helyette egy hangon beszélnek: támogatjuk a BLM-et, támogatjuk a szexuális kisebbségeket, elutasítjuk az elnyomást, stb. Elveiket lefordították egyfajta bürokratikus nyelvre, amit az intézmények és a cégek HR-szekciói használnak. Ez a „sokszínűség, egyenlőség és befogadás” nyelve (diversity, equity and inclusion), aminek rövidítése „dei” – véletlenül, vagy nem véletlenül ugyanaz, mint latinul az isten. És ez valóban az ő istenük.
Rufo szerint egy válasz az egyház szerepének erősítése lehet.