A szakértő elmondta: a Poszeidónt arra tervezték, hogy megkerülje a NATO védelmi rendszereit.
„Komoly üzenetet küldött a nyugati világnak Oroszország a Poszeidón-projekt befejezésének bejelentésével és a Jars interkontinentális rakétarendszerek mobil irányítóinak tesztjével. Az atommeghajtású és atomtöltet hordozására is képes, rendkívül gyors Poszeidónt arra tervezték, hogy megkerülje a NATO védelmi rendszereit és hátba támadhassanak vele tengerparti városokat” – tudta meg a Karc Fm Robert C. Castel, izraeli biztonságpolitikai szakértőtől.
Hozzátette:
Az pedig, hogy milyen pusztítást végez, csak attól függ, mivel töltik meg és milyen mélységben robbantják fel.
Castel szerint a legsúlyosabb esetben a Poszeidón lehet a világ legnagyobb piszkos bombája. Ha kis mélységben robban a tenger alatt, akkor képes ugyanis radioaktív hullámmal elborítani és teljesen elpusztítani a megtámadott várost, sőt akár megsemmisíthetné a brit szigeteket is. „A torpedók elkészülésével egyidőben elkezdett hadgyakorlat is beleillik abba a sorba, ahová a finn határhoz közel tartott orosz hadgyakorlat, vagyis egy újabb lépés fölfelé az eszkalációs létrán” – tudtuk meg.
A biztonságpolitikai szakértő kiemelte:
„A britek által felajánlott 14 Challenge 2 tank bármennyire korszerű és jól használható, semmit nem változtathat a háború menetén.
A brit bejelentés jelentősége valójában az, hogy megtörje a jeget és rávegye a németeket a Leopard tankjaik egy részének átadására Ukrajnának. Ezzel a lépéssel ugyanis Svédországtól Indonéziáig számos ország lehetőséget kapna arra, hogy felajánljon a saját Leopard eszközeiből egy-egy tucatnyit, amivel Ukrajna már egy komoly csapásmérő arzenálra tehetne szert.”
Nyitókép: Illusztráció. Képernyőmentés