Ezúttal Kanada próbálja megmenteni Ukrajnát
Justin Trudeau bőkezűsége légvédelmi rendszerek képében jelenik meg.
Olaf Scholz német kancellár szerdán Davosban a Világgazdasági Fórumon azt mondta, „Ukrajna sikeresen és lenyűgöző bátorsággal védekezik”.
Németország nem fogja megengedni, hogy szövetségesei német gyártmányú harckocsikat szállítsanak Ukrajnának – segítve az Oroszország elleni védekezést –, amíg az Egyesült Államok nem egyezik bele, hogy amerikai gyártmányú harckocsik kerüljenek a frontra – közölték magas rangú német tisztviselők a Wall Street Journallal.
A NATO-tagállamok több mint 2000 német gyártmányú Leopard harckocsival rendelkeznek, amelyeket a világ legfejlettebb harckocsijai között tartanak számon a londoni székhelyű Nemzetközi Stratégiai Tanulmányok Intézete szerint – ismertette a lap.
Mint ismert, több európai kormány, köztük Lengyelország, Finnország és Dánia is kész német gyártmányú harckocsikat küldeni Ukrajnának, ha megkapják Berlin jóváhagyását,
A brit vezetők ezzel szemben úgy döntöttek, hogy 14 darab Challenger 2 harckocsit küldenek az ukrán frontra. Ez a típus a Leopard régebbi megfelelője – tette hozzá a Wall Street Journal.
Olaf Scholz német kancellár szerdán Davosban a Világgazdasági Fórumon azt mondta, „Ukrajna sikeresen és lenyűgöző bátorsággal védekezik”. Hozzátette, hogy Ukrajna nemzetközi szövetségesei támogatta erőfeszítéseinek köszönhetően Oroszország
„imperialista célkitűzéseivel már teljesen kudarcot vallott”.
Felidézte, hogy Berlin tavaly 12 milliárd euró támogatást nyújtott a kijevi vezetésnek. „Addig támogatjuk Ukrajnát, amíg szükséges” – hangsúlyozta a német kancellár.
Nyitókép: ARTUR WIDAK / NURPHOTO / NURPHOTO VIA AFP