A román kormányválság a szélsőségeseknek dolgozik – a belpolitikai vihara az erdélyi magyarokra is veszélyt jelenthet

A soviniszta AUR már 37 százalék körül áll a felmérésekben, és egyelőre nem látszik remény a konszolidációra.

A Székely Nemzeti Tanács kiáltványában leszögezik: Székelyföld népe kitart a területi autonómia igénye mellett.

Őrtüzeket gyújtottak vasárnap este Székelyföld megannyi településén az autonómiaigény újbóli kinyilvánítására. A települések melletti magaslatokon gyújtott őrtüzek mindegyikénél felolvasták a rendezvény kiáltványát, amelyet – akárcsak a korábbi években – az őrtűzgyújtást kezdeményező és szervező Székely Nemzeti Tanács (SZNT) elnöke, Izsák Balázs jegyez. A dokumentum nyomatékosítja:
Azt is leszögezi, hogy Székelyföld népe a koronavírus-járvány után a nemzetközi élet minden felszültségét átélve is kitart a területi autonómia igénye mellett.
(MTI)
Nyitókép: MTI/Veres Nándor