Izrael soha nem ismerte el, hogy rendelkezik nukleáris fegyverekkel, viszont idén augusztusban Jair Lapid miniszterelnök érdekes elszólást tett az ügyben.
Mint a CNN felidézi, a zsidó állam atomenergia-bizottságának vezetőváltása alkalmából tartott rendezvényen Lapid Izrael védelmi és támadó képességeire, valamint az általa „egyéb képességeknek” nevezett – a nukleáris fegyverekre utaló – „egyéb képességeire” utalt.
Mint utalt rá, Izrael védelme „arra épül, amit a külföldi média hajlamos »egyéb képességeknek« nevezni. Ezek az egyéb képességek tartanak minket életben, és fognak minket életben tartani, amíg mi és gyermekeink itt vagyunk”.