Amerika aggódik, mert Peking közeledik Moszkvához

2022. július 09. 17:50

Az amerikai külügyminiszter kínai kollégájával egyeztetett.

2022. július 09. 17:50
null

Antony Blinken amerikai külügyminiszter és kínai kollégája, Vang Ji több mint öt órás tárgyalást folytatott egymással, melynek során az amerikai fél aggodalmát fejezte ki Peking Moszkvához való közeledése miatt. A két külügyi tárcavezető október óta először tárgyalt személyesen egymással, egy nappal azután, hogy részt vettek a G20-ak külügyminisztereinek találkozóján az indonéziai Bali szigetén.

 Blinken a találkozót követően sajtótájékoztatón számolt be a fejleményekről. Vang ugyanakkor nem állt ki a sajtó képviselői elé a tárgyalást követően.

Még a megbeszélések előtt Vang riportereknek azt mondta:

„Kína és az Egyesült Államok két meghatározó hatalom, ezért a két országnak a normális eszmecsere fenntartására kell törekednie”.

Amerikai tisztviselők szintén a megbeszélések előtt jelezték, hogy a találkozó célja a problémákkal terhes amerikai-kínai viszony megszilárdítása annak megakadályozása érdekében, hogy az véletlenül konfliktusba torkolljon.

Kína kiáll az Oroszországgal fenntartott partnerségre vonatkozó döntése mellett

Blinken a sajtónak elmondta, hogy véleménye szerint az nem semlegességre utal, ha Kína az ENSZ-ben támogatja Oroszországot, és ezzel „felerősíti az orosz propagandát”. Rámutatott, hogy Hszi Csin-ping kínai elnök a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel június 13-án folytatott telefonbeszélgetés során világossá tette, hogy kiáll az Oroszországgal fenntartott partnerségre vonatkozó döntése mellett.

Mint ismert, röviddel Oroszország február 24-i ukrajnai katonai offenzívája előtt Peking és Moszkva bejelentette, hogy

„korlátok nélküli” partnerségre lépnek egymással.

Arra azonban azóta sem utal semmi, hogy Kína kijátszotta volna az Oroszországgal szembeni szankciókat, vagy katonai felszereléssel látta volna el Oroszországot. Amerika mindenesetre világossá tette, hogy következményekkel jár, ha Kína a szankciókat megkerülve anyagi támogatást nyújtana Oroszországnak a háborúhoz.

(MTI)

Nyitóképen Antony Blinken és Vang Ji. Fotó: STEFANI REYNOLDS / POOL / AFP

Összesen 118 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
aldasban es hitben elve
2022. július 10. 10:39
Mostanában igen kedves hír szivemnek-lelkemnek, ha Amerika aggódik. Úgy kell nekik. Az aggódó érintettek dögöljenek is bele az aggodalomba, mielőtt a mi Európánk belepusztul a rohadékok okozta mocsokba. Praktikusan azok is kipusztulhatnának, akik Európa területén támogatják a mi nemzeteink irtását. Bármennyire is durván hangzik, ezt a szennyet és ezt a sok gyalázatos árulót szép szavak soha nem fogják megállítani. A kerítések mögött és védelem alatt bujkálók eddig is bebizonyították, hogy se ők, se európai végrehajtóik semmivel se különbek, mint Hitler vagy Sztálin voltak. A módszer más, de a cél végülis ugyanaz.
Chardonnay99
2022. július 10. 09:07
Nahát, erre tényleg nem számítottak? Akkor, minek van az sok elemző, stratéga a Pentagonban, CIA-nél, meg a kitartott NGO-nál? Oroszországnak rengeteg energiahordozója van, Kína pedig elképesztő ütemben fejlődik, amihez sok energia kell. Az oroszoknak pedig fejlett technológia kell, azt meg Kína már képes előállítani. Adja magát a partnerség. Ebből is látszik, az ideológiai és rassz meg szexuális orientáció alapon felvett emberek, nem igazán hasznosak.
Fila2020
2022. július 10. 08:49
Az USA-t vezető politikusok vagy nagyon buták, vagy hülyének nézik az ellenfelüket és az embereket. Én az utóbbira fogadnék.
Akitlosz
2022. július 10. 01:36
Kínának mégis milyen szankciókat kellene betartania? Kína nem hozott szankciókat Oroszország ellen.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!