Valószínűbb, hogy mások is vígan használhatták a pesterzsébeti DK-s vezető politikus valamelyik önkormányzati (tehát közpénz-megcsapolásra alkalmas) üzemanyagkártyáját. Hogy miért meri ezt lapunk feltételezni? Nos, az adatradar korábbi adatigénylése során Nemes László már lebukott: taxikártyájával (mert persze az is volt neki) utazhatott a – szintén önkormányzati képviselő – neje, valamint lánya is, pár további hölgy, sőt, a kerületi honlap egyik szerkesztője. Az ügy miatt előbb Buc-Horváth Gabriella fideszes önkormányzati képviselő tett feljelentést, majd végül kénytelen-kelletlen az egész önkormányzat is, ahogy arról korábban beszámoltunk.
Az üzemanyag címén eltapsolt 2,598 millió forint persze nem jöhetett volna ki a rendszámra kiállított üzemanyagkártyák úgyszintén kényszeres használata nélkül. Hogy érezzük a mértéket, pusztán 2020 szeptemberében 110 ezer, októberben 120 ezer forint üzemanyag, illetve kenőanyag vásárlásáról szólt a kártyahasználat.
A XX. kerületi, Nemes László nevével fémjelzett balhéhoz hozzátartozhat, hogy