Perintfalvi Rita ismét bejelentkezett a szabadságáról, most egy Művészetek Völgyében történt esetről számolt be közösségi oldalán.
A bejegyzésből kiderült, hogy az LMBTQ-párti, katolikus teológus a férjével az Elefánt zenekar koncertjén járt Kapolcson, amikor elmondása szerint „a sötétben, ahol mindenki jól érzi magát, klassz zene szól, lazulás van”, váratlanul odalépett hozzá egy huszonéves „srác” és megkérdezte, hogy Perintfalvi Ritához van-e szerencséje. Mint írta, „mivel ez a kérdés eddig még nem jelentett veszélyt a számomra, mondtam neki, hogy igen”. Majd Perintfalvi azzal folytatta, hogy „erre torka szakadtából és elképesztő dühvel el kezdett ordítani: