Katonák ezrei léptek le a brit hadseregből
Tavaly az első három negyedévben több mint 15 ezren szereltek le a brit hadseregből. A toborzási válság és a menekülési hullám elsősorban az alacsony béreknek köszönhető.
A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója hangsúlyozta, a déli határon komoly nyomásnak van kitéve a határőrizeti rendszer.
Naponta átlagosan ötszáz határsértőt fognak el, de időnként még ennél is többen próbálkoznak átjutni a határon – mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerdán az M1 csatornán.
Bakondi György a műsorban
„A javulást az okozhatja, hogy ha az Európai Unió újraértékeli a migrációs politikáját és az embercsempészést nem bocsánatos bűnként kezeli” – fogalmazott.
Hozzátette, hogy bár az unióban is tapasztalható valamifajta szemléletváltozás, döntéshozói szinten továbbra is a kvóták szerinti elosztást erőltetik.
„Az biztos, hogy véget vethetne a migrációnak az, hogy ha világos üzeneteket küldene az Európai Unió az útnak indulást tervezőknek vagy akár az embercsempészeknek, hogy nincs mód illegális határátlépésre, nincs mód a jogszabályok semmibe vételére” – mondta.
Bakondi György súlyos bűncselekménynek nevezte az embercsempészetet és azt is, ha az illegális bevándorlók fizikai erőszakot alkalmaznak, miközben átlépik a határt.
Felhívta a figyelmet, hogy az idén már 120 ezer embert és 900 embercsempészt fogtak el a határon;
míg az embercsempészek száma megduplázódott.
„Tehát, ki lehet mondani, hogy a déli határon nagyon komoly nyomásnak van kitéve a határőrizeti rendszer” – hangsúlyozta, hozzátéve: ezért is döntött úgy a kormány, hogy fejleszti a rendszert, például a határvadászok bevonásával.
A főtanácsadó a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában kifejtette, hogy Hercegszántó térségében folytatják a határkerítés kiépítését, a már létező szakaszokat pedig magasítják, hogy így akadályozzák meg a „létrás támadásokat”.
(MTI)
Nyitókép: Facebook