A Jobbik május 7-i tisztújításáig úgy tűnt, hogy Jakab Péter stabilan őrzi támogatottságát az ellenzéki párton belül: 71,4 százalékkal választották újra elnöknek, írja az Index.hu. Egy hónappal később, június 8-án azonban lemondott posztjáról, mivel konfliktusba került saját elnökségével. Az újabb tisztújításon, július 2-án Gyöngyösi Márton európai parlamenti képviselő kapta meg a pártvezetéshez szükséges bizalmat a kongresszusi delegáltak többségétől. Alig két héttel ezután a Jobbik parlamenti képviselőcsoportja leváltotta Jakabot a frakció éléről.
Egyelőre kérdéses, merre tart a Jobbik exelnöke, a Mandiner.hu elemzése is inkább arra tendál, hogy a politikus új mozgalmat, új pártot építhet. Ezt erősítheti, hogy „A nép pártján” néven új Facebook-oldalt indított, illetve már nem használja a Jobbik logóját, saját arculattal kampányol. Az Index mindenesetre megkérdezte Jakabot potenciális kilépéséről, egy új mozgalom felépítéséről, valamint az új arculati elemekről.
Ha lesz bejelentenivaló, bejelentjük”
– kapták a tömör választ.
A Magyar Nemzet kedden írta meg, hogy Nunkovics Tibor, a Jobbik pártigazgatója az egyik képviselője annak a Zöld Válasz Egyesületnek, melynek Facebook-oldala lett Jakab új közösségi platformja. A bírósági dokumentumok szerint az egyesületnek jelenleg képviselője még a párthoz köthető Bodor Zoltán és Gajdos Attila is. Az internetes nyilvántartásból kiderül, Nunkovics és Gajdos 2021 óta tagjai a Zöld Válasz Egyesületnek, amelynek honlapja is van, ám ez 2019 óta gyakorlatilag inaktív, miként a Facebook-oldal is az volt egészen mostanáig.
kedden , hogy , a Jobbik pártigazgatója az egyik képviselője annak a Zöld Válasz Egyesületnek, melynek Facebook-oldala lett Jakab új közösségi platformja. A bírósági dokumentumok szerint az egyesületnek jelenleg képviselője még a párthoz köthető és is. Az internetes nyilvántartásból kiderül, Nunkovics és Gajdos 2021 óta tagjai a Zöld Válasz Egyesületnek, amelynek honlapja is van, ám ez 2019 óta gyakorlatilag inaktív, miként a Facebook-oldal is az volt egészen mostanáig.