Közel volt a tragédia: többször kellett újraéleszteni Milák Kristóf nevelőedzőjét!
Összezárt az uszoda világa, hírzárlat volt a klasszisokat nevelő szakember állapota kapcsán.
Bodrogi Gyula az otthonában gyógyul. Mint ismeretes, május végén az intenzív-osztályt is megjárta a 88 éves színészlegenda, ám az orvosoknak köszönhetően javul az állapota. Mikor a Mandiner megkereste, éppen keresztrejtvényt fejtett.
„Évtizedes szokásom a keresztrejtvény-fejtés, mellette pedig régi filmeket, ismétléseket nézek a televízióban. Sokat sétálgatok, és már a szerepeimet is elővettem, készülök az őszi színházi évadra” – mondja Bodrogi Gyula, aki reméli, az egészségi állapota megengedi, hogy visszatérhessen a József Attila Színházba. Ő is megijedt, amikor még májusban rosszul lett, és azt is tudja, kinek köszönheti, hogy a gyógyulás útjára lépett:
„Dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora, régi barátom, igazi csodát művelt. Neki köszönhetem, hogy javulok, meg a drága feleségemnek, Angélának, aki állandóan mellettem van.”
Bodrogi Gyula 1958-ban végzett a színművészeti főiskolán, 64 éve van a pályán, ami önmagában is különleges. Hát még az a szeretet, amely körbe veszi. Generációk nőttek fel úgy, hogy Bodrogi ott van a televízióban. Száznál is több filmben szerepelt, a Hattyúdaltól a Lindáig, a hangja pedig mindenkit elvarázsolt. Ő adta például Süsünek, az egyfejű sárkánynak is a hangját, amiért imádták a gyerekek. Még korábban azt mondta a Mandinernek, hogy Süsü valóban hozzá nőtt, de a nyolcvanas-kilencvenes években sokan úgy kértek tőle autogramot, hogy ő Linda papája.
Bodrogi Gyula otthon lábadozik és reméli, ősszel ismét színpadra léphet. Fotó: Mandiner-archív / Ficsor Márton
Örömmel meséli, hogy mikor elhagyhatta a kórházat, a többi beteg megtapsolta. A kérdésre, hogy minek köszönheti, hogy ennyire kedvelik az emberek, szerényen válaszolt: „Nem tudom az okát, de elraktározom magamban ezeket a jó érzéseket” – folytatja a Kossuth-díjas legenda, aki szerint 88 évesen már nincs sok mindenre biztosíték az ember életében, de reméli, hogy a nyári szünet után ott folytathatja, ahol abbahagyta, a színpadon, bár ő is látja, egyre kevesebb korábbi játszótársa él: „Nagyon nehéz, nem is lehet elfogadni, hogy a magyar színjátszás olyan alakjai hiányoznak, mint Sinkovits Imre, Darvas Iván, Sztankay István, Páger Antal, Agárdy Gábor vagy éppen Gobbi Hilda és Psota Irén” – mondta ezzel kapcsolatban korábban a Mandinernek.
Bodrogi Gyula zárásként egy kéréssel fordult a Mandinerhez: „Amikor kórházba kerültem, sok aggasztó, vészjósló hír jelent meg velem kapcsolatban. Akkor most írja meg, hogy jól vagyok!”
Nyitókép: Ficsor Márton / Mandiner