Ki lenne jó amerikai elnöknek? – Amerika választ Fodor Gáborral és Kiszelly Zoltánnal
Az amerikai kampányhajrá megmutatta, hogy minden idők egyik legkiélezettebb elnökválasztására kell készülni.
Ez az ország legnagyobb mértékű katonai kiadása az iraki és afganisztáni háborúk óta.
Nagy-Britannia közölte, hogy további 1,3 milliárd font (1,60 milliárd dollár) katonai támogatást és segélyt fog nyújtani Ukrajnának, amely ígéretet a G7 csoport vezetőinek Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel vasárnapra tervezett videohívása előtt jelentette be – adta hírül a Reuters.
Mint ismert,
az új ígéretben pedig csaknem megduplázza az Ukrajnába irányuló korábbi katonai támogatások mértékét. A kormány szerint pedig arányaiban ez a legnagyobb mértékű katonai kiadás az iraki és afganisztáni háborúk óta, bár a számítás részleteit nem közölte.
Nagy-Britannia közölte, hogy az Ukrajnára fordított többletkiadások a kormány által vészhelyzetekre félretett tartalékból származnak. Miközben Nagy-Britannia jelentős katonai segélyt nyújt, eddig viszonylag keveset fogadott be az országukból elmenekült több mint 5 millió ukrán közül. A brit kormány szombaton közölte, hogy eddig több mint 86 ezer vízumot adott ki ukránoknak, akik közül mintegy 27 ezren már elérték Nagy-Britanniát.
„Putyin brutális támadása nemcsak Ukrajnában okoz mérhetetlen pusztítást – egész Európában fenyegeti a békét és a biztonságot„
– mondta Johnson a nyilatkozatában. A G7-országok – Nagy-Britannia, Kanada, Franciaország, Németország, Olaszország, Japán és az Egyesült Államok – vezetői vasárnap tartják virtuális találkozójukat Zelenszkijjel, egy nappal az oroszországi győzelem napja előtt, amelyen Vlagyimir Putyin kijelölheti a konfliktus további irányát – olvasható a hírportálon.
Nyitóképen Boris Johnson, brit miniszterelnök. Fotó: DANIEL LEAL / POOL / AFP