Elárulta magát a Politico: ezért rettegnek Orbántól Brüsszelben
A brüsszeli lap szerint a magyar miniszterelnök álmatlan éjszakákat okoz az uniós vezetőknek.
Az MNB korábbi elnöke szerint a kormány ismét egyes szektorok megsarcolásával próbálja egyensúlyba hozni a költségvetést.
Bod Péter Ákos szerint az állami pénzszórás visszafogása helyett a kormány ismét egyes szektorok megsarcolásával próbálja egyensúlyba hozni a költségvetést.
„A magyar költségvetés nyilvánvalóan sürgős stabilizálásra szorul” – fogalmaz a Menedzsment Fórumon megjelent írásában Bod Péter Ákos. Mint fogalmaz: „az állami kiadások között feltűnően sok a beruházás: ott bőven lehetne megtakarítani, bár az uniós fejlesztési pénzek társfinanszírozásán nem érdemes, a kamatkiadásokon nem lehetséges, a politikai elkötelezettségek miatti projekteken (Paks, kínai vasút, Fudán, stb.) nem egyszerű spórolni” .
Az MNB korábbi elnöke szerint „ami rettentő sokba van a költségvetésnek: a 2014-es szinten beragadt rezsitarifák fenntartása.”
A szakember szerint „az elmúlt nyolc évben bekövetkező sokféle költségnövekedés és a mai világpiaci energiaárak mellett sokszáz milliárd forintra rúg az állami támogatási igény”. Mint fogalmaz: „a kormány (még) nem szánta rá magát az indokolt, ésszerű intézkedésre: a tarifák felülvizsgálatára.”
Ki fog fizetni a magyar kormány által meghatározott extraprofit után? Mutatjuk!
A csütörtöki kormányinfót követően Nagy Márton és Rogán Antal egy háttérbeszélgetés keretében fejtette ki a kormány által extraprofit-adónak nevezett intézkedések részleteit. Összefoglalónkat ide kattintva olvashatja!
Nyitókép: Képernyőfotó