Pedig a helyzet végső soron egyszerű: az anyaméhben növekvő élet is élet. Dr. Csókay András, az imaalkalom társszervezője a Mandinernek elmondta: „Ahogyan a tízéves gyermeket sem ölheti meg az anya kérésére az orvos – mondjuk valamilyen gazdasági, vagy épp párkapcsolati problémára hivatkozva –, úgy egy kéthetes magzat életét se veheti el senki.
Azok az orvosok, akik ilyen műtéteket végeznek – vagy azokat eltűrik –, valójában hátat fordítanak a saját tudományuknak.”
A világhírű idegsebész szerint a lényegi változást – ha egyszer majd lesz ilyen – egyedül „az igazság meglátása hozhatja el”, amikor „felismerjük, hogy Krisztus bennünk él”. Addig is „hétköznapi párbeszédekkel” tudjuk segíteni az ügyet, például „bátran elmondhatjuk, hogy a DNS mint örökítőanyag felfedezése óta még a materialista tudomány berkeiben is egyértelmű tény, hogy az ember személyes létének kezdete csak a fogantatás pillanata lehet.