kivéve a honvédséget. Olyan érzésem van nagyon sokszor, hogy a 2006-os őszi események miatt a mai napig büntetik a magyar rendőröket”. Azt mondta, nem lehet véletlen, hogy egy kormány egy évtizeden keresztül hátra sorolja ezeket az embereket, hogy egy kezdő őrmester nettó bére 160 ezer forint. „Ha megnézzük, egy épeszű kormányzat bárhol Európában kiemelten kezeli a rendvédelmi szervek dolgozóit, anyagilag is, erkölcsileg is megbecsüli őket. Jelen pillanatban a magyar rendőrség és az egyéb rendészeti szervek vonatkozásában ez a megbecsülés abban nyilvánul meg, hogy a választások előtt két hónappal odadobnak nekik hathavi illetményt”.
Gyors bérrendezésre van szükség
Lengyel szerint ennek egyértelműen választási üzenete van: „hathavi bérrel megvásárlunk benneteket”. Ugyanakkor azt állítja, ott számolja el magát a Fidesz-kormány, hogy az egyenruhás állomány döntő többsége nem hülye, átlátnak a szitán, és nem fogják elfelejteni az elmúlt éveket, így az egyenruhások döntő többsége lélegzet-visszafojtva várja áprilist, és fellélegezve venné tudomásul a kormányváltást.