Sultana korábban a brit Jewish Chronicle cikke szerint arról írt, hogy megünnepelné, ha meghalna Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, és hogy „a közeljövőben eljön majd az idő, amikor azok, akik Izrael mellett lobbiznak, ugyanazt a szégyent és megbánást fogják érezni, mint akik a dél-afrikai apartheidet támogatták".
Május 11-én pedig arról posztolt, miközben a Hamász terrorszervezet rakéták ezreit lőtte Izraelre, hogy „ma a Downing Street előtt megmutatták, hogy a palesztin nép sosem lesz egyedül az igazságért való küzdelmében. Szolidárisak vagyunk, ma és mindig.” Üzenetét a „mentsük meg Sejk Dzsarrát” és a „szabad Palesztina” hashtaggel látta el.
Sultana arról is ír levelében, hogy Orbán korábban „méregnek" nevezte „a migránsokat". A pontos idézet, mely Orbán egyik 2016-os beszédéből származik, úgy hangzik magyarul, hogy „számunkra a migráció nem megoldás, hanem probléma… nem gyógyszer, hanem méreg, nincs szükségünk rá, és nem fogjuk lenyelni”. (A torzítást valószínűleg korábban a Politico követte el).
Chávez oké, Orbán nem demokrata
Végül megszólalt a brit baloldali média meleg fenegyereke, a Guardianbe író Owen Jones is.
Ő arról posztolt Facebookon, hogy Orbán „háborúban áll a demokráciával, át van itatva antiszemitizmussal, iszlamofóbiával és általános rasszizmussal".
Jones maga a napokban több, Izraellel szemben egyoldalúan kritikus posztot is írt, például elmélázott azon, hogy Izrael politikai célokra használja a melegek elfogadását (lásd itt), de apartheidnek is nevezte a zsidó államot (lásd itt).
2013-ban pedig cikkben méltatta Hugo Chávez venezuelai kommunista diktatúráját, melynek címe ez volt: „Hugo Chávez bebizonyította, hogy igenis lehet vezetni progresszív, népszerű kormányt, mely nemet mond a neoliberalizmusra". Az írás itt máig olvasható.
Hol tombol az antiszemitizmus?
Miközben a brit baloldal hangadói a magyarországi antiszemitizmust kritizálják, az Egyesült Királyságban a nemrég lezárult gázai-izraeli harcok kezdete óta 250 százalékkal nőtt az antiszemita esetek száma.