Kiderült, hogyan moshatott tisztára egymillió eurót Magyarország belga „barátja”
Didier Reynderst akár öt év szabadságvesztésre is ítélhetik.
Magyarország nem érdekelt abban, hogy a Covid-válság idején árkot ásson a tagállamok közé – mondta szerdán Varga Judit a Magyar Nemzetnek.
„Olyan, mintha az Európai Bizottság ácsolt volna egy színpadot, ahol jogállamisági szappanoperába bújtatva zajlik a politika. Az ilyen jogvitákban az Európai Unió Bíróságának a szava a döntő. Az Általános Ügyek Tanácsában zajló
jogállamisági párbeszéd elindítására ráadásul sem Magyarország, sem Lengyelország nem bólintottak rá
– márpedig minden ilyen gyakorlathoz, köztük a vita alapját jelentő jogállamisági jelentések elkészítéséhez konszenzus szükséges” – mondta Varga Judit a Magyar Nemzetnek annak alkalmából, hogy a miniszterasszony hazánk képviseletében részt vett az Európa-ügyi miniszterek tegnapi videókonferenciáján.
Magyarország nem akar éket verni az államok közé
„Nem kívántunk teljes erőnkkel beszállni a jogállamisági vitába, hiszen egy világjárvány idején
az uniós államoknak nem az a feladatuk, hogy egymást kritizálják.
Ha nagyon akartuk volna, természetesen minden ország esetében lehetett volna kifogást emelni akár az igazságszolgáltatás vagy a médiapiac helyzetét illetően.
Magyarország ugyanakkor nem érdekelt abban, hogy a Covid-válság idején árkot ásson a tagállamok között.
Most a szövetségépítésnek van itt az ideje, hogy együttes erővel magunk mögött tudhassuk a koronavírust” – nyilatkozta Varga Judit a Magyar Nemzetnek.
Három éve bemutatták a Sargentini-jelentést
„Immár három éve, hogy Judith Sargentini bemutatta a jelentését az EP illetékes szakbizottságában, de azóta sincs végső döntés. Három éve már, hogy Brüsszelből folyamatosan farkast kiáltanak Magyarországgal kapcsolatban. A hetes cikkely esszenciája pedig épp az lenne, hogy a jogállamiságot közvetlenül veszélyeztető elemeket küszöböljék ki.
Minden szempontból ellentmondásos és elfogadhatatlan a folyamat,
ami nem csoda, hiszen egy politikai boszorkányüldözés az egész” – mondta Varga Judit.
Hazánkban konferenciasorozatot rendeznek Európa jövőjéről
„Olyan ideológiai kérdésekben is hitet lehet tenni, amely Európa keresztény gyökereire vonatkozik. Elmondhatjuk, hogy mit gondolunk a vallásról, a kultúráról, a családról, a bevándorlásról. Úgy gondolom, hogy a közelmúltban nagyon erős kép rajzolódott ki Közép-Európáról a kontinensen. A konferenciasorozat egy jó alkalom arra, hogy ezt a képet kormányzati és társadalmi szinten is erősítsük” – mondta a miniszterasszony az Európa jövőjéről szóló konferenciasorozatot és az ahhoz kapcsolódó hazai rendezésű eseményeket említve.
Fotó: Varga Judit, Facebook