Három év a HÖK szolgálatában, hogyan tovább, irány a politikus pálya?
A HÖK-özés során szerzett tapasztalatok az embert sokféleképpen építhetik. Egyrészről felkészítik a közéleti szerepvállalásra, hiszen a HÖK vezetés legfontosabb aspektusa a hallgatók érdekképviselete. Az elmúlt években számos oldalról ismertem meg a Corvinus Egyetemet érdekképviseleti szempontból, és jó alapnak érzem bármiféle közéleti funkcióhoz, hiszen az ember fiatalon elsajátíthatja, hogy megy a szabályzatírás és -értelmezés, mit jelent a képviselet, milyen az, ha egy szélesebb rétegnek akarunk eleget tenni a munkánkkal, és nem csupán eladni valamit, ahogy az üzleti életben. A további tervekről pedig: még nem döntöttem arról, hogy mivel fogok foglalkozni, de a jövőben valószínűleg vállalkozni fogok.
A HÖK-ről élő sztereotípiák szerint a szervezet nem csupán politikusképző, hanem a mindenkori kormány hű kiszolgálója. Ez mennyiben igaz?
A HÖK a hallgatókért van, őket képviseli. A képviselet során pedig a külső környezetünk legtöbbször az egyetem és ritkábban a kormányzat. A kormányzattal közvetlenül ritkán van dolga egy HÖK-nek, leginkább a kormányrendeletek hatásaira kell reagálnunk házon belül, és ha tudunk, akkor házon kívül. Elsődleges feladatunk ugyanakkor, hogy az egyetemünkön olyan lobbitevékenységeket tudjunk végezni, amellyel a hallgatói elképzeléseket és igényeket át tudjuk vinni a rendszeren. Ehhez elengedhetetlen a vezetőkkel a partneri viszony. Meg lehet itt tanulni a politikai alapokat is, de ez nem jelenti, hogy kiszolgáltatott lenne egy HÖK a mindenkori kormánynak.
Az Ön regnálása alatt zajlott az egyetem alapítványosodása. Ez a modellváltás zajlik jelenleg több intézménynél is, például az SZFE esetében. Miért nem lett a Corvinusból SZFE, blokáddal, a fenntartóval való nyílt szembefordulással?
Az érdekképviseletnek és a demokráciának számos formája létezik. Mindenki más formát kedvel vagy alkalmaz. Persze tudni kell azt is, hogy a műfaj, amit választunk, az vajon megfelelő-e a céljaink eléréséhez. A Corvinus HÖK célja az volt, hogy a hallgatóink ne veszítsenek jogaikból és lehetőségeikből a magánegyetemmé válással. Mi ezt elértük, tegyük hozzá, nagyon sok tárgyalással és egyeztetéssel. Elhittük, hogy az egyetemi vezetőség és a kuratórium is jót akart az egyetemnek, csupán ők más aspektusból nézték az egész átalakulás kérdését, mint a HÖK.
A kölcsönös bizalom pedig jobb környezetet és egyetemet épített a hallgatóknak.