Angliáig elért Orbán Balázs PhD-jének a híre, neves brit professzor vette védelmébe
Doug Stokes szerint ráadásul Orbán Balázs védelme sokkal többről szól, mint egy ember tudományos jogairól: a szellemi szabadság jövőjéről szól.
Az államtitkár könyvét a jelenlegi és a korábbi kancelláriaminiszterek jelenlétében mutatja be az MCC december 7-én a Facebookon.
Orbán Balázs szerint kivételes lehetőségek állnak előttünk, és mindez kivételes felelősséggel párosul, Ezért érezte aktuálisnak tapasztalatait, kutatásait egy kötetben összegezni. A kötet címe a „A magyar stratégiai gondolkodás egyszeregye” lett.
„Tudnod kell, melyik kikötő felé tartasz, mielőtt be akarnád fogni a jó szelet, mely odarepít” – írja Seneca egyik episztolájában. Nem elég azonban felismerni a kedvező szelet, érteni kell a hajósmesterséghez is. Az állam és a hajó kormányzása közötti párhuzam régóta tartja magát. Ha szétnézünk a világban, azt látjuk, hogy a sikeres nemzetek képesek felismerni, milyen a széljárás, ismerik hajójuk képességeit, egyúttal a megfelelő útvonalat is előre meg tudják tervezni. A 2010 utáni kormányzás is ezen az elképzelésen alapult – áll a köny beharangozójában.
Orbán Balázs, a Miniszterelnökség Parlamenti és Stratégiai államtitkára új kötetében, A magyar stratégiai gondolkodás egyszeregyében arra vállalkozik, hogy feltárja a magyar stratégiaalkotás mögött meghúzódó elveket és szempontrendszert, s ezek segítségével felrajzolja a mindenkori magyar stratégiaalkotás sarokpontjait. A Mathias Corvinus Collegium ennek a könyvnek az ismertetőjével egybekötött exkluzív kerekasztal-beszélgetést szervez a jelenlegi és korábbi kancelláriaminiszterek részvételével.
A könyvet a kerekasztal-beszélgetés keretében december 7-én mutatják be.