Az InStyle téli címlapján Szabó Máté Enigma szerepel Sztarenki Dórával közösen.
2020. november 26. 09:02
p
0
0
88
Mentés
Az InStyle téli címlapján Sztarenki Dóra és Szabó Máté "Enigma" szerepel – írja Instagram oldalán az újság.
Mit jelent a szépség a 21. században? Mit „szabad” és mit „nem szabad”? – teszik fel a kérdést a címlap beharangozójában.
„A szépség ezer arcát szeretnénk bemutatni, szabályok és korlátok nélkül. Napjainkban a szépségideálok változnak, a szépséggel kapcsolatos korlátok és konvenciók pedig ledőlnek, hála például az olyan bátor karaktereknek, mint Szabó Máté és drag queen alteregója, Enigma, és az olyan nyitott, elfogadó eszméket képviselő embereknek, mint Sztarenki Dóri. Sminkelheti-e magát egy férfi, és lehet-e így a címlapon? És mi van, ha egy nő nem feltétlenül vágyik full sminkben töltött mindennapokra? A fotózáson két címlapsztárunk azonnal megtalálta az összhangot, a képek pedig magukért beszélnek. Szépségük lágyabb és vadabb oldalát is bemutatjuk róluk készült fotósorozatunkban” – írják az Instagramon.
Sztarenki Pál leánya, Sztarenki Dóri táncosnő elsősorban sorozatszerepeiről ismert, az HBO Terápia című sorozata okozott számára áttörést. Szabó Máté neve a film és divatiparban régóta ismert. A nemzetközi elismerésnek örvendő sminkmester számos kreációját önmagán kísérletezi ki. Színházak és színpadi produkciók számára is dolgozik, ezek a technikák nyújtják munkája fő inspirációs forrását.
A Néppárt letért a keresztény tanítás útjáról, s feladta a konzervatív értékeket; az élvhajhászok gyülevész serege meghajolt a globális korszellem előtt– innen aligha lesz visszaút. Nagy Ervin írása.
Az OpenAI új mesterségesintelligencia-modellt dob piacra, amely az érvelési képességével nehéz matematikai, kódolási és tudományos problémák megoldására is képes.
Sminkelhet-e egy férfi? Miért ne? Száraz a bőre, hidratálja, Tv szereplés előtt púdert kap a csillogás ellen, színész kihúzza a szemét, hogy a mimikája erőteljesebb legyen, befesti a haját, mert nem akar ősz lenni. Stb. Sőt, drag queennek is festheti magát. Az a lényeg, hogy ne kényszerítsenek arra, hogy tetsszen. Kifejezhessem a negatív érzéseimet, ha szerintem valaki átlépett egy határt. A véleményemet ne lehessen kirekesztésnek és diszkriminációnak hívni, mint oly sok helyen manapság.