Mint írják, Kolba Judit 1959-től dolgozott a Magyar Nemzeti Múzeum Középkori Osztályán. Szakterülete a középkori, gótikus ötvösművészet volt. A múzeum számos kiállításának megrendezésében vett részt önálló rendezőként vagy társszervezőként, így az állandó történeti kiállításban, az MNM 175 éves alapítására rendezett kiállításban, illetve a Szent László-kiállításban.
Kiemelik: 1978-tól komoly szerepet vállalt a magyar koronázási jelvényeket bemutató munkában. Azon öt ember egyike volt, aki hazaérkezésekor kézbe vehette a Szent Koronát. A magyar ötvösművészet remekeit bemutató kiállításokat rendezett Németországban, Ausztriában, Skóciában, Hollandiában és az Egyesült Államokban. Tudását és tapasztalatait örömmel osztotta meg a fiatalabb generációval – a budapesti és szegedi egyetemisták képzésében is részt vett – tették hozzá.