Bombaüzlet: kiderült, ki lehet a migránsbiznisz első milliárdosa
Az Egyesült Királyságban ehhez még embercsempésznek sem kell lenni.
Szomráky Béla újságíró, Olaszország-szakértő szerint az előző olasz kormány hibái után a választók azok felé a pártok felé fordultak, amelyek azt mondták, hogy az illegális migrációt meg kell állítani, mert az veszélybe sodorja az ország gazdaságát és hosszú távon identitását.
Szomráky Bélát az M1 aktuális csatornán kedden azt követően kérdezték, hogy rendeződött az Aquarius civil mentőhajó utasainak sorsa. A 629 migránst olasz hajók segítségével szállítják át Spanyolországba, amely felajánlotta, hogy fogadja őket. A hajó Olaszország felé indult útnak, miután kimentette a menedékkérőket a Földközi-tengerből, de Matteo Salvini belügyminiszter megtiltotta, hogy kikössön az országban.
A szakértő szerint ez a határozott fellépés teljesen váratlanul érte Franciaországot, amely abban is megnyilvánult, hogy olyan szóhasználattal jellemezték Párizsból az olasz kormány döntését, amilyenre nem volt példa a második világháború után a két ország között.
Ráadásul a Demokrata Párt vezette kormányzat „széttelepített" több mint félmillió migránst az országban, és az olaszok saját szemükkel láthatták, hogy „ezek az emberek nagy valószínűséggel nem menekültek, nincsenek elgyötörve, nincsenek tönkretéve, jó fizikai és mentális kondícióban vannak" - mondta az újságíró.
(MTI)