Király Nóra, FICSAK alapítója, a vásár kezdeményezője elmondta: az Őrzők Alapítvány a befolyt összeget egy családi apartman felújítására fordítja, hogy a beteg gyerekek ne legyenek elszakítva családjuktól és közösen várakozzanak a kezelésekre. Hozzátette: régóta dédelgetett álma volt életre hívni egy, a civil szféra összefogásával megvalósuló jótékonysági vásárt. A legnagyobb hazai családokat segítő szervezetek képviselői az első hívó szóra igent mondtak a felkérésre, és időt, energiát nem sajnálva vállalták, hogy maguk által készített karácsonyi ajándékok árusításával segítik a beteg gyerekek gyógyulását – avatott be a részletekbe. Hónapokon át készültek a lekvárok, a szebbnél szebb karácsonyfadíszek, szappanok, mécsesek és mézeskalácsok azért, hogy az értük kapott összegből lehetőség nyíljon felújítani egy olyan, jelenleg romos állapotú lakást, amely arra szolgál, hogy a Tűzoltó utcai klinika kis hősei a kezelések alatt végig családtagjaik közelében tartózkodhassanak. A kezdeményezéshez menet közben hazai vállalkozók és neves közéleti személyiségek is csatlakoztak, a média pedig élénk érdeklődéssel kísérte a folyamatokat. Elmondta azt is, hogy a jótékonyság mellett a szervezők célja volt az is, hogy felhívja a figyelmet a civil összefogás fontosságára, ezzel a vásárral ugyanis hagyományt szeretnének teremteni itthon is.
Szabó András, a Tűzoltó utcai Gyermekklinika igazgatója megköszönte a szervezőknek a kezdeményezést ás felhívta a figyelmet arra, hogy a 25 éve működő Őrzők Alapítvány olyan lakásokat tart fent a klinika mellett, amelyben a leukémiás és onkológiai betegségben szenvedő gyerekeknek a kezelések ideje alatt biztosítani tudják a családi környezetet. Mint mondta, a vidám és jó hangulatú családi környezetben lévő gyereknél sokkal nagyobb a gyógyulás esélye. Fontos, hogy a gyerekek a kezelésük alatt is a körülményekhez képest a lehető legjobban érezzék magukat – tette hozzá.