Anno az egykori Szovjetunióban is volt némi nyomás a családokon a lefekvés idejét illetően – Magyarországon emlékszünk még az Esti mesére, a tévémacira, és a többi, „a gyereknek ágyban a helye” üzenetet közvetítő dologra –, ám ez az utóbbi évtizedekben megváltozott. Manapság az orosz gyerekek akár este 11-ig is fent vannak. Más kérdés, hogy másnap reggel 8-kor már ott is várja őket a suli, tehát olyan nagyon nem érdemes sokáig kukorékolni.
Dél-Korea
Az OECD egy nem is olyan régi jelentésében Dél-Koreát hozta fel rossz példaként, mint ahol a legkevesebbet alszanak az emberek a fejlett országok közül. Valóban, a 7-8 óra nem tűnik soknak, ráadásul a kevés alvás már viszonylag fiatalon kezdődik, hiszen a dél-koreai gyerekeknek reggel fél 8-kor kezdődik a suli, és nem is ér véget délután 4-ig. Miként az sem ritkaság, hogy utána azonnal mennek tovább különórákra, tanfolyamokra, stb., ami így egészen estig elhúzódhat. Azért tegyük hozzá, ezt azért mi is ismerjük... Ami igazán döbbenetes, hogy sok dél-koreai gyerek csak bőven éjfél után kerül ágyba.