Ezt nem láttuk jönni: egy friss nemzetközi felmérés szerint a diákok egyre kevésbé tudják használni a számítógépet (!)
A magyar nebulók ugyanakkor jóval az EU-s átlag fölött teljesítenek. Csehország pedig szárnyal. Francesca Rivafinoli szemlecikke.
A 17 éves Malala Juszafzai a Nobel-békedíj legfiatalabb birtokosa: a pakisztáni lányt 2012-ben fejbe lőtték a tálibok, amiért a lányok oktatásáért kampányolt, de felépült. A másik Nobel-békedíjas Kailás Szatjárti, indiai gyermekjogi aktivista.
A gyermekek jogaiért való harcért és az elnyomásuk elleni küzdelemért megosztva kapta a Nobel-békedíjat a korábban a tálibok által fejbe lőtt pakisztáni lány, Malala Juszafzai és Kailás Szatjárti indiai gyermekjogi aktivista.
Malala 17 évesen az eddigi legfiatalabb díjazott: a pakisztáni lányt 2012-ben lőtték fejbe a tálibok amiért a lányok oktatáshoz való jogát követelte a blogján. Malala 2011-ben megkapta a Nemzeti Ifjúsági Békedíjat és a Nobel-békedíjra is már kétszer jelölték, így nagy esélyes volt.
Az indiai Kailás Szatjárti hatvanéves, gyermekjogi aktivista: számos demonstrációban, és több nemzetközi gyermekjogi egyezmény kidolgozásában is részt vett.
A Nobel-békedíj idei nagy esélyesének egyébként Ferenc pápát tartották. Rengeteg, 278 jelölés érkezett idén, a jelöltek közt volt Vlagyimir Putyin, Edward Snowden, és számos szervezet is.
Tavaly a Vegyifegyver-tilalmi Szervezet, tavalyelőtt az Európai Unió kapta a Nobel-békedíjat – foglalja össze az Index.