Rendőrellenes aktivistát raboltak ki, de nem ezért nevet rajta a fél internet
A nő kiakadt, hogy a rendőrség semmit sem csinált, amikor a segítségüket kérte.
A romagyilkosságok ügyében nem jogerősen életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélt Kiss Árpádról még az ítélet előtt közölt egy cikket a Blikk, melyben bűnösségét tényként kezelte. Kiss perelt a „jó hírnevének” megsértése miatt és nyert másfél milliót.
A Blikk 2012 elején azt írta az elsőrendű vádlottról, hogy „brutális sorozatgyilkos”, valamint a „számlájára tucatnyi romák elleni támadás írható, amelyekben hat ártatlan ember, közöttük egy kisgyermek vesztette életét”. Az elsőfokú ítélet viszont csak 2013 augusztusában mondta ki a vádlottak bűnösségét, akiket nem jogerősen életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélt a bíróság. Az ítélet ellen a vádlottak fellebbeztek, így a büntetőper folytatódik.
Kiss Árpád, a romagyilkosságok elsőrendű vádlottja azért indított személyiségi jogi pert a Blikk kiadója ellen, mert a lap még a bírói ítélet előtt tényként kezelte a bűnösségét. A bíróság a felperesnek adott igazat és a lapot az ítélet közzétételére, valamint másfél millió forint kártérítés megfizetésére kötelezte Kiss Árpád részére.