Dokumentumok bizonyítják: Brüsszelben arra készülnek, hogy a Fidesz nyeri meg a választást

Az elemző szerint ráadásul az is egyértelmű, miért nem lenne rájuk szükség, ha Magyar Péteréket tartanák esélyesnek.

Szerda délután öt óra előtt nem sokkal 290 forint alá esett az euró árfolyama; egy euróért 289,87 forintot kértek a bankközi devizapiacon.
291,8-re erősödött a reggeli 295-ös szintről a forint euróval szembeni árfolyama a javuló nemzetközi befektetői hozzáállásnak köszönhetően – írja az Index. Az utolsó három hónaphoz képest ez újabb csúcsot jelent. A dollár délután 221,5, a svájci frank 242,24 forintot ért. A BUX keddi záróértékéhez képest 0,64 százalékot emelkedett, a MOL és az OTP papírjai is drágultak.
Karsai Péter, a Commerzbank elemzője szerint az IMF-szerződésről egy ideig még nem várható biztos hír. Hozzátette: a valutaalap nem szeretne olyan fenntarthatatlan, államilag finanszírozott cégeket látni, amelyekbe évről-évre önteni kell a milliárdokat.
Frissítés

Szerda délután öt óra előtt nem sokkal az eurót 289,87 forinton jegyezték a bankközi devizakereskedelemben. Az eurót utoljára tavaly szeptember végén, október elején jegyezték 290 forint alatt.