Behódolás helyett nemzeti érdekérvényesítés
Nagyon is indokolt a Fidesz új kommunikációs stratégiája Magyar Péterrel szemben.
Magyarország akár nyertese is lehetne az európai közösség esetleges gyors bővülésének.
A pletykák szerint egy érdekes és formabontó ötlet köröz a brüsszeli folyosókon: a geostratégiai szemlélet jegyében egyesek az Európai Unió mielőbbi bővítésén gondolkodnak. A cél persze Ukrajna felvétele lenne, viszont ha megnyílnak az unió kapui, akkor mások is beléphetnének rajta, például a Nyugat-Balkán országai, amelyeket immár húsz éve hitegetünk a tagsággal.
Az Európai Unió működése jelenlegi formájában fenntarthatatlan, nem véletlen, hogy a nemzetek Európájának és az európai birodalomnak a hívei egyaránt rendkívül frusztráltak a helyzet láttán. Az idő tehát megérett a változásra, és az EU átalakulásához szükséges külső geopolitikai nyomás is bőségesen érkezik az óceán túloldaláról. Így legalább egy gondolatkísérletet megér az, milyen lehet az új Európai Unió, immár harmincöt vagy harminchat taggal. A nemzetközi környezet radikális változása ugyanis az EU-t sem hagyja majd érintetlenül.
A bővítés kulcsa Ukrajna és Törökország. Előbbi rendkívül nehéz helyzetben van, területének egy jelentős része idegen megszállás alatt áll, és fénysebességgel robog a gazdasági és demográfiai katasztrófa felé. Utóbbi egyre erősebb és magabiztosabb, és bár vannak néha gazdasági nehézségei, igazi, erős nagyhatalom két világ határán, a NATO második legnagyobb, intakt hadseregével, jelentős szíriai kitettséggel, egyre nagyobb népességgel és az európaitól eltérő, erős vallással.