Újabb megdöbbentő gyilkosság rázta meg az országot két héttel ezelőtt: egy 35 éves férfi késsel halálra szúrta a barátnőjét egy angyalföldi lakásban. A hatóságot maga az elkövető hívta fel a bűncselekmény után, majd elmenekült. A rendőrök forró nyomon indultak el, nagy erőkkel keresve T. Róbertet, és végül öt nappal később találták meg egy kerülettel odébb. A férfi beismerő vallomást tett, és azt is elmondta, hogy miután végzett a lánnyal, még visszament a lakásba, hogy magához vegyen egy esernyőt – ugyanis esett az eső. A bíróság harminc napra letartóztatásba helyezte, a tárgyalásán a hírek szerint többször elsírta magát. Azt nehéz lenne megjósolni, mennyit kaphat tettéért, de nincs kizárva, hogy élete hátralévő részét börtönben tölti majd.
Sokkoló és megmagyarázhatatlan esetekből sajnos az előző években és idén sem volt hiány. Januárban egy újbudai társasházban őrjöngő férfi szintén kést használva sebesítette halálra az ellene intézkedni akaró Baumann Péter rendőr főtörzsőrmestert, aki februárban lett volna 30 éves. Ha végül nem lövik lábon az elkövetőt a közeli villamosmegállóban, még nagyobb tragédia is történhetett volna, hiszen a felszólításokra nem reagáló férfi az autójához akart eljutni, amelynek hátsó ülésén egy bozótvágó hevert. Ahogy a Mandiner kiderítette, az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetbe szállított elkövető esetében az ügyészség kezdeményezésére a bíróság előzetes kényszergyógykezelést rendelt el, ami alapján az valószínűsíthető, hogy nem beszámítható a férfi. Az ügyészség nemrég emelt vádat több hivatalos személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt. A büntetőeljárást ezzel együtt az ő esetében is le kell folytatni. Ha a bíróság is azt állapítja meg, hogy nem beszámítható a férfi, akkor felmentik az emberölés vádja alól, és elrendelik a tényleges kényszergyógykezelést. Hogy az meddig tart majd, az az orvosoktól függ.