Nem szeretek autópályán utazni: mindig összeszorul a gyomrom, és rosszra számítok, ami aztán rendre be is igazolódik, mint egy vudielen-fátum. Több oknál fogva.
Először: bizonyos, szociológiailag is mérhető mennyiségű vadállat indexelés nélkül, az én életemet is kockáztatva vág be elém, büntetőfékez, mutogat, ordibál – és ezek bizony sosem külföldiek, hanem az én drága honfi- és nemzettársaim. No de mindenki, akit oktattak már ki, vertek már meg a pályán derék felebarátai, bizonyára elgondolkodott azon, hogy jé, ennek ugyanolyan jogai vannak, mint nekem, és – mégis – szeretnem kéne őt, mert egy vérből valók vagyunk, vagy mi.