2020 reformátusszemmel az örömhír éve is. Az elcsendesedés hónapjaiban sokan ismerték fel saját határaikat, ami világszerte az Istenhez való odaforduláshoz vezetett. A koronavírus-válság jó alap a megújulásra – üzeni új könyvével Balog Zoltán lelkész, egykori miniszter.
2020. október 08. 03:55
p
0
0
0
Mentés
Balog Zoltán maga sem akarta elhinni, de a koronavírus-járvány tavaszi hullámának elején a Facebookon megosztott imádságát néhány nap alatt 330 ezer ember olvasta el.
Váratlan és lelkesítő benyomása a karanténidőszak későbbi szakaszaiban is megmaradt. A Hold utcai, német ajkú református egyházközség istentiszteleteit az analóg életben megszokott létszám többszörösének megfelelő sokaság követte online. Mintha a világra telepedett csend Isten és ember kapcsolatában is újat hozott volna. A hazai tapasztalatok mellett világszerte erről tanúskodnak a keresztény közösségek beszámolói.
A lelkész s immár püspökjelölt, korábbi miniszter e minden tekintetben rendkívüli hónapok gondolatait, benyomásait, tanulságait rendezte most kötetbe (a huszonkét szöveget tartalmazó gyűjtemény előszavát Balog gyülekezeti társa, Vásáry Tamás világhírű zongoraművész, karmester jegyzi).
Nem véletlen, hogy a könyv tematikáját a legfontosabb keresztény ünnepek adják pünkösdtől húsvét utánig: szerzőnk meggyőződése szerint e jeles és elpusztíthatatlan napok a legnehezebb időkön is kézen fogva kísérik át az istenfélő embert. Persze csak akkor, ha utóbbi maga is hajlandó érte tenni és küzdeni.
Az új magatartásformák ugyanúgy terjednek, mint a járványok, és a 21. századra a túlzások vették át a főszerepet az emberi viselkedés alakításában; az ok az „egyharmados kisebbségek” és a „szuperterjesztők” felemelkedése – állítja önkritikus könyvében Malcolm Gladwell.
A közel négyszáz oldalas, gazdagon illusztrált kötet nem csak a Liget páratlanul gazdag, több mint két évszázados múltját mutatja be történeti hűséggel, a jelen, azaz a Liget Budapest Projekt fejlesztései is kiemelt szerepet kapnak.
Sok függ a szír lakosságtól és politikai erőktől, a globális nagyhatalmi szereplőktől. De az mindenképpen ígéretes, hogy Magyarország egész más helyzetben van most, mint a 2000-es évek elején.
A Batman világában játszódó Pingvin igazi oázis a képregény-feldolgozások kietlen sivatagában: bámulatos, ahogyan az HBO sorozatában egy elsőre totálisan érdektelennek tűnő karakterre építve milyen mély és emberi drámát alkottak.
p
0
0
0
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!