Schmidt Mária a Nyugatról: A hitetlenség a nihilizmusba vezet
Bemutatták a Terror Háza főigazgatójának legújabb esszékötetét.
2020 reformátusszemmel az örömhír éve is. Az elcsendesedés hónapjaiban sokan ismerték fel saját határaikat, ami világszerte az Istenhez való odaforduláshoz vezetett. A koronavírus-válság jó alap a megújulásra – üzeni új könyvével Balog Zoltán lelkész, egykori miniszter.
Balog Zoltán maga sem akarta elhinni, de a koronavírus-járvány tavaszi hullámának elején a Facebookon megosztott imádságát néhány nap alatt 330 ezer ember olvasta el.
Váratlan és lelkesítő benyomása a karanténidőszak későbbi szakaszaiban is megmaradt. A Hold utcai, német ajkú református egyházközség istentiszteleteit az analóg életben megszokott létszám többszörösének megfelelő sokaság követte online. Mintha a világra telepedett csend Isten és ember kapcsolatában is újat hozott volna. A hazai tapasztalatok mellett világszerte erről tanúskodnak a keresztény közösségek beszámolói.
A lelkész s immár püspökjelölt, korábbi miniszter e minden tekintetben rendkívüli hónapok gondolatait, benyomásait, tanulságait rendezte most kötetbe (a huszonkét szöveget tartalmazó gyűjtemény előszavát Balog gyülekezeti társa, Vásáry Tamás világhírű zongoraművész, karmester jegyzi).
Nem véletlen, hogy a könyv tematikáját a legfontosabb keresztény ünnepek adják pünkösdtől húsvét utánig: szerzőnk meggyőződése szerint e jeles és elpusztíthatatlan napok a legnehezebb időkön is kézen fogva kísérik át az istenfélő embert. Persze csak akkor, ha utóbbi maga is hajlandó érte tenni és küzdeni.