Újabb felújításokat jelentett be a MÁV az egyik legforgalmasabb fővonalon

Július közepéig tartó munkálatok és módosított menetrend várja az utasokat.

Állatvédelmi biztosa van Budapestnek! Kutyatulajdonosként nem vitatom, hogy bár fővárosunkban minden bizonnyal nem az állatok helyzete a legégetőbb kérdés, a főpolgármester döntése akár jó célt is szolgálhatna. Lehetne annak a jele, hogy ha már az embereket érintő ügyekben nem történt előrelépés az elmúlt egy évben, legalább a Budapesten élő állatok helyzetével elkezdenek foglalkozni.
Hiszen mit tapasztalunk? Eltelt egy év, és a balliberális városvezetés eredménye nagyjából két vegyes fogadtatású, hosszú, sárga vonal a Nagykörúton és az Üllői úton bicikliút címén, az autóforgalom elől elzárt, kongó ürességű rakpart hétvégente, szoborállítási terv a háborúkban megerőszakolt nők emlékére és ivókutak elhelyezése. Eközben a Lánchíd lassan életveszélyessé válik, a koronavírus-járvány alatt eluralkodott a káosz a fővárosi idősotthonokban, és a közbiztonságot tekintve Budapest mostanra a korábbinál is rosszabb arcát mutatja. De a most reflektorfénybe tolt állatvédelem terén is vannak mulasztások. Elég a várost a mai napig elárasztó kutyapiszokra, a belvárosban a megfelelő sétáltatási körülmények hiányára vagy éppen a menhelyek siralmas állapotára gondolni. Szkepticizmusra ad okot, hogy legutóbb épp a Magyar Állatvédők Országos Szervezetének elnöke hiányolt párbeszédet az új „ombudsmannal”, amiért a fővárosi állategészségügyi telep és az állatvédelmi civil szervezetek közti együttműködés akadozni látszik. Mindenesetre bízzunk benne, hogy az új biztos majd teszi a dolgát, és nem egy újabb kirakat-
intézkedés bábja lesz.