Donald Trump felszólította Putyint a háború befejezésére
Az amerikai elnök szerint már nagyon közel egy találkozó az orosz elnökkel.
Hogy lehet egyetemistaként vezetni egy helyettes államtitkárságot? Hogyan tud felzárkózni a kormány Gyurcsány csetbotjához és a Momentum netes kommunikációjához? Miért jönne haza ma egy huszonéves külföldről? Kinek az ügye a fenntarthatóság? Interjúnk Rácz Zsófiával, a fiatalokért felelős helyettes államtitkárral.
Milyen érzés úgy állami vezetőnek lenni, hogy a kinevezésedért még törvényt is módosítottak?
Ez a törvénymódosítás nem értem, nem miattam, hanem a fiatalokért történt. Itt lehetőség nyílt arra, hogy egy fiatal képviselje a fiatalokat, akkor is, ha a szakmai tapasztalata mellett még nincs meg a diplomája. De kizárólag erre a pozícióra érvényes a változtatás.
Mégis, a kinevezés olyan üzenetet is közvetít a fiataloknak, hogy egyáltalán nem szükséges elvégezned az egyetemet ahhoz, hogy komoly pozícióba kerülj…
Nem értek egyet ezzel, hiszen én is meg fogom szerezni a diplomámat. Nem intézményt vezetek vagy ellátórendszert koordinálok, hanem az a feladatom, hogy a fiatalokat képviseljem, és segítsem a nekik szóló kormányzati intézkedések bővítését. Szerencsére kiváló – nálam bölcsebb és jóval tapasztaltabb – szakemberekre támaszkodhatok, így én nem az adminisztratív és bürokratikus feladatokkal, hanem a fiatalok és a kormány közti sikeres együttműködés kialakításával foglalkozom. Egyébként pedig számos példát láthatunk arra, hogy a hagyományos diplomaszerzés-munka sorrend megfordult, elég csak az ügyvédi irodákban dolgozó joghallgatókra gondolni. Én sem hobbiból járok három éve jogi egyetemre, nem tennék így, ha úgy gondolnám, hogy nem szükséges és fontos a felsőfokú végzettség. Szerintem minden joghallgatótársam nevében mondhatom: nálunk jobban senki nem várja, hogy a kezünkben legyen a diploma.