Hangsúlyozta: a kampányfinanszírozás jelenlegi szabályozásával nincs baj, ugyanakkor a baloldali pártok a 2022-es országgyűlési választások előtt külföldi milliárdosokkal arra szövetkeztek, hogy kijátsszák azokat, felrúgva egy 1990 óta politikai konszenzuson alapuló gyakorlatot. A rendszerváltás óta ugyanis egyetértés volt abban, hogy külföldi pénzt nem használnak fel e célra, hiszen azzal, hogy idegen országok pénzemberei bevásárolják magukat a magyar kormányzásba, hazánk önállóságát veszélyeztetnék, mely beláthatatlan következményekkel járna -– fogalmazott.
Mivel ezt az írott és íratlan szabályt a baloldal mégis felrúgta, szükség lesz a törvény szigorítására – tette hozzá, megjegyezve: még a nyáron elkészülhet az a koncepció, melyet az őszi ülésszakban vitathat majd meg a parlament. Szólt arról is, hogy véleménye szerint a változtatásnak az Alaptörvényt és a Büntető Törvénykönyvet is érintenie kell.
(MTI)