Mint ahogy arról a Mandiner is beszámolt, pénteken diákszervezetekkel tüntetett a baloldal Budapesten, majd a tüntetők egy része a Fidesz-székházhoz vonult.
A rendőrségi közleményekből kiderült, hogy a Lendvay utcában a jogellenes gyűlés „agresszív résztvevői különböző tárgyakkal dobálták meg a rendőrsorfalat. A tüntetők vascsavarral is dobáltak. „A tüntetők lökdösni, tolni kezdték a rendőrsorfalat, és megpróbálták áttörni azt, közben palackkal is dobáltak. A rendőröket folyamatosan verbálisan és tettleg provokálták.”