Dömötör ezután azzal folytatta, hogy „rendőrökkel szemben nem lépünk fel erőszakosan”. Majd arra hívta fel a figyelmet, hogy „miközben békés tüntetésről beszéltek, aki látta a felvételeket bő egy héttel ezelőttről, ott az látszott, hogy maszkban, arcukat eltakarva jelentek meg fiatalok vagy nem fiatalok, – azt rendkívül nehéz volt eldönteni –, és
rendkívül erőszakosan rázták a kordont, építési terület kordonját, és folyamatosan provokálták a rendőröket”.
.Dömötör ezután szólt arról is, hogy „abba inkább bele se menjünk, hogy mikor mit tűznek a zászlójukra. (...) Itt látszik, hogy nem egy ügy számít, nem a tanárok számítanak, hanem hogy valami új módszert bevezessenek Magyarországon”.