„A fasiszták és a nácik azért nem szeretik a zsidóságot, mert a zsidóság szereti a demokráciát, a jogot és a szabadságot. Ezt megvédik Izraelben is a fasizálódó izraeli (szélső)jobboldallal szemben, amely átvette egykori ellenségei, a szélsőjobboldali politikai kereszténység ideológiáját és módszereit. Mint megírtuk, nincs nagyobb meghasonlás a világon, mint egy illiberális fasiszta zsidó állam. Ezt gondolja a legtöbb izraeli zsidó és a világ minden részén élő diaszpóra zsidóság is. Már a CNN is arról ír, hogy az amerikai zsidók nagy többsége elutasítja a Netanjahu-féle zsidó államot.
Ezért Izraelben példátlan tiltakozási hullám indult el az igazságszolgáltatás »reformja«, valójában a független igazságszolgáltatás felszámolása ellen. Afelől senkinek nem lehet kétsége, hogy Izrael sokadszor megválasztott miniszterelnöke, Netanjahu egy illiberális fasiszta, aki Izrael súlyos biztonsági helyzetét és állandó fenyegetettségét elsősorban saját hatalma fenntartására használta fel, s ma már ez sem elég. Elkezdte az izraeli demokrácia és jogállam felszámolását. Még Amerikában sem a zsidókra, hanem azokra az evangelikál keresztényfasisztákra támaszkodik, akikre Trump is.