A Corvinus rektora egy szlovák lapban: A magyarok megbüntetésével az EU önmagát bünteti
Az Aktuality.sk megjelentette Takács Előd (a Budapesti Corvinus Egyetem rektora) illetve Nagy Mohácsi Piroska (a London School of Economics and Political Science vendégprofesszora) véleménycikkét. Mint a cikkben írták,
„Az Erasmus+ előnyei messze túlmutatnak a tanterven. A program lehetővé teszi a fiatalok számára, hogy kapcsolatot teremtsenek és barátságokat alakítsanak ki európai társaikkal életük egy olyan szakaszában, amikor világnézetük kialakulása és jövőjük tervezése zajlik” – írták. „Hogyan segíti elő az olyan európai értékek, mint a demokrácia és a jogállamiság érvényesülését, ha a magyar diákokat nem engedik ilyen kapcsolatokhoz jutni? Mit használ Európának, ha fiataljai nem érintkeznek magyar társaikkal?” – tették hozzá.
Egyik program se kedvez a politikai hatalom szereplőinek
A két szerző leszögezte, hogy se az Erasmus+, se a Horizont Európa program nem kedvez a politikai hatalom szereplőinek, sem Magyarországon, sem sehol máshol, mivel
Néhány intézmény pedig (köztük a Corvinus, emelte ki az egyik szerző), versenyeztetett közbeszerzési szabályokat vezetett be a programok kapcsán.
A britek esete
„Miután az Egyesült Királyság az EU elhagyására szavazott, az országot kizárták az Erasmus+ és a Horizont 2020 programból. Ezt a döntést azonban a brit nép hozta meg, és az EU vezetői siratták. És ezt a döntést gyorsan részben meg is változtatták. Az Egyesült Királyság felismerte, hogy az EU-val való kapcsolat megszakítása a kutatás terén nonszensz, és 2020 végén tárgyalásokat folytatott a Horizont Európa programhoz való hozzáférésről” – írták a brexit kapcsán.
„Most az EU az élen jár abban, hogy kizárja a partnereket ezekből a kulcsfontosságú programokból, amelyek nemcsak az oktatást és az innovációt, hanem az értékek és a kultúra megosztását is támogatják.
– szögezték le.
„Az EU-nak szembe kell szállnia azokkal, akik destabilizálják. Az Erasmus+ hallgatók és a Horizont Európa kutatói azonban nem. Ha megbüntetjük őket országuk vezetőinek tetteiért, azzal magát Európát büntetjük” – zárták a cikket.
Nyitókép: Dursun Aydemir / Anadolu Agency / AFP
Összesen 105 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Az EU-s vezetésben láthatóan már csak a politikai szempontok érvényesülnek, aki nem az ő térfelükön focizik, azt büntetni kell.
Ebből nem lesz egységes EU, mert az erőszak csak dacos ellenállást szül.
Bejelentkezés