egyértelműen érzékelhetjük, hogy Putyin mind a mai napig nem látja be, hogy meggyengültek a pozícióik.
Ezzel egyidőben pedig nem érzékeljük, hogy Zelenszkij elnök készen állna a tárgyalásra, pontosabban nincs szándékában leülni Putyinnal az asztalhoz. Amire magyarázatul szolgál, hogy erősödnek az ukránok pozíciói, egyre határozottabban törnek arra, hogy elveszett területeiket visszaszerezzék. Én azt mondanám, hogy Putyin kifejezetten arra játszik, hogy a háború belecsússzon a télbe, hogy még súlyosabb legyen a nyugati gazdaságok számára az energiaválság, hogy recesszióba süllyedjenek az európai országok. Aminek egyre több jelét látjuk, Franciaországban, Németországban, amiből az embereknek elegük lesz, és a bajba került Európa maga is kénytelen lesz nyomás alá helyezni Ukrajnát, hogy fejezze be a háborút. Szerintem ez körvonalazódik ki határozottan Putyin politikai stratégiája alapján” – indokolta álláspontját Bolton, aki Kissinger béketárgyalási sürgetéseire reagálva megjegyezte: „egyáltalán nem látom, hogy milyen előnye származhatna a NATO-nak abból, hogy tárgyaljon”.
Az interjúban Bolton úgy látszik, nem tudott elszakadni a „puccsista hagyományaitól”, amikor kijelentette, hogy nem igazán tudja megmagyarázni, hogy lehet-e egyáltalán bármilyen viszonya Európának és Amerikának a háború utáni Oroszországgal, ahol még adott esetben Putyin irányítaná továbbra is az országot.