Tovább bonyolítja a helyzetet az a tény, hogy a kerületi képviselőtestületben helyet foglal két jobbikos politikus is, tehát az még a jövő zenéje lesz, hogy a párt képviselői támogatni fogják-e a baloldal által meghozni kívánt döntéseket.
Fontos leszögezni azt is, hogy az ellenzék nem vette félvállról a választást. Keményen mozgósított a körzetben az elmúlt hetekben. Részt vett a momentumos jelölt kampányában Karácsony Gergely főpolgármester és Kunhalmi Ágnes is.
A választást a Fidesz jelöltje, Fazekas Csilla nyerte. A politikus közösségi oldalán köszönte meg a támogatást.