A tengerentúli kapcsolatok ápolásában nagy segítséget nyújtott neki a korábban független országgyűlési képviselő Kész Zoltán, aki 2018-ban egyik alapítója lett a Mindenki Magyarországa Mozgalomnak. Kész 2000-2001 között Fulbright-ösztöndíjasként amerikai történelmet tanított Kaliforniában, 2006-ban pedig ösztöndíjasként hat hónapig pedagógiát tanult Buffalóban.
Talán nem véletlen, hogy Márki-Zay őt vitte magával 2019-ben, amikor az USA-ba látogatott. Az MMM vezérei azzal büszkélkedtek, hogy Washingtonban az amerikai kormány külügyi képviselőivel találkoztak, részt vettek a Soros György által is támogatott German Marshall Fund kerekasztal-beszélgetésén, és találkoztak a Magyarországot szintén előszeretettel kritizáló Helsinki Bizottság képviselőivel. Márki-Zay egy nyilatkozatában azt is elismerte:
arra kérte tárgyalópartnereit, hogy az Egyesült Államok segítse az ellenzék munkáját.