A választás után pedig kitört az átkozódás és zokogás, meg ment a művelt közönség terápiába feldolgozni, hogy milyen parasztokkal is él együtt. A kanapétulaj is nyilatkozott a sötét jövőről, és hogy nem zárja ki: távozik az országból. Amúgy történetesen neki még valós oka is volna, mert az valóban minősíthetetlen gengszterség, hogy szinte lehetetlenné tették a meleg pároknak az örökbefogadást (mondom ezt úgy, hogy a melegházasságnak nem vagyok feltétlen híve, igaz, megrögzött ellenzője sem). Pedig szemben a kamutémákkal, amelyekkel Orbán trigereli az egzaltált kékharisnyákat és kékzoknikat, akik aztán rohannak pénzért valamelyik NGO-hoz, hogy térítsenek az elmaradott ugaron (értsd: matricázás + workshop), ennek vannak valódi áldozatai. Gyerekek, akik szeretetben, jobb egzisztenciális helyzetben, nagyobb biztonságban nőhetnének föl, ehelyett maradnak állami gondozásban, nevelőszülőknél.
És akkor érkezik a ceremónia, a végső ütközetet követő gála, és kiderül, hogy a fentiekből semmi sem komoly. Ugyan már, nem kell azt úgy mellre szívni. Megenged egy fotót? Pacsi. Na, most képzeljük már el, hogy én mit kapnék, ha kiraknék egy közös képet Orbánnal, pedig vagy harminc éve ismerem. Úristen, abból mi lenne! Akkora szekeret még nem hordott a hátán a Föld, amelyet ezt követően a kommentszekció összepattintana. Nu, de akkor most megyek is fotózkodni a Karmelitába, hátha kapok egy interjút is.”
Nyitókép: Hont András Facebook-oldala