Jámbor András, a Budapest 6-os számú országgyűlési egyéni választókerületében indított ellenzéki politikus a Magyar Narancsnak adott interjút. Az interjúban Jámbor kitért a parlamenti munka és a mandátum felvételének kérdésére.
Jámbor elmondta, hogy „Az ellenzéki politizálásnak van egy érdekes története az elmúlt 12 évben, amit nagyon szeretnék túlhaladni. Azt az utat járnám politikusként, ami a Diákvárossal kapcsolatban történt: először írtunk egy petíciót, majd tüntettünk, aztán népszavazást kezdeményeztünk, összegyűjtöttük az aláírást, most pedig jön is a népszavazás. Ez az ügy jól mutatja, hogyan nem szabad elengedni témákat, minden programpontomat hasonló módon szeretném képviselni és végigvinni”.