Íme, így áll a magyarok pénzügyi ellenálló képessége az Orbán-kormányok után

Hajrá, TISZA, lássuk, milyen ezzel szemben egy valódi kormányzati siker! Francesca Rivafinoli írása.

Jön Márki-Zay, ez a mintakeresztény, és még ki is posztolja büszkén, hogy a máj nem hús.

„Van Márki-Zay Péternek ez a szilárd elképzelése, hogy ő a Fideszből kiábrándult keresztény szavazók megszólításával fogja megnyerni a választást, mondjon neki bármit a sok ostoba aberrált áruló stratéga. Hogy mennyit hoz ez az elgondolás és mennyit visz, az persze objektíve csak április harmadika éjjelén fog kiderülni, mégis – mint ellenségszerető katolikus felebarát – egy minapi videó példájával bátorkodnék megvilágítani, hol is lehetnek a bökkenők. Persze nem muszáj rám hallgatni; a továbbiakban is nyitott vagyok minden kontraproduktív MZP-akcióra.
A történet a következő. Érkezik a miniszterelnök-jelölt valahová az erdőszélre, ahol épp pörkölt rotyog egy bográcsban, ám a szakács sietve közli, hogy természetesen készültek külön húsmentes étellel. Ami Márki-Zay Péter számára kiváló alkalom arra, hogy a kamera előtt kifejtse: ő ilyenkor 40, sőt akár 46 napig nem eszik húst és nem iszik alkoholt; ugyanakkor azt is gyorsan hozzáfűzi, hogy definíció szerint a csirkemáj és a zsírszalonna például nem hús, tehát ilyeneket ő is fogyaszt nagyböjtben is.
Majd záróképnek látjuk a hős keresztény hazafit, amint egy láthatólag frissen sült, ínycsiklandozó házi perecet fogyaszt szenvedőleg. »Ez ilyenkor lemondással jár. #MZP« – összegzi az üzenetet a Facebook-poszt.
Mármost kezdjük azzal, hogy ha egy szavazó kiábrándult egy pártból, amiért az úgymond politikai termékké tette a kereszténységet, akkor nem feltétlenül olyan politikus karjaiba akar omlani, aki politikai termékké teszi a kereszténységét. Kivéve, ha szeret nagyokat csalódni. Kampányhajrában marketingvideót forgatni arról, hogy milyen szilárdan és kitartóan böjtölök – az sajnos a kereszténység politikai célokra való felhasználása. Nem beszélve arról, milyen kínokat kell kiállniuk ateista barátainknak, akik a falra másznak a Fidesz kereszténységétől, erre most a feladatuk az lenne, hogy olyasvalakire cseréljék le, aki monomániásan hajtogatja, hogy előbb járt templomba, mint Orbán Viktor.
Aztán ott van az, hogy a keresztény embernek fülébe cseng a legutóbb hamvazószerdán átismételt Máté 6,17: »Amikor te böjtölsz, (…) az emberek ne vegyék észre böjtölésedet, csak Atyád, aki a rejtekben jelen van!« Logikusan ebből az következik, hogy ha valakiről nem tudjuk, böjtöl-e, az nagyobb valószínűséggel böjtöl Istennek tetsző módon, mint aki böjtölését a plénum elé tárja. Olyasmi ez, mint amikor a teológus Perintfalvi Rita számon kérte a kereszténydemokratákon, miért nem látni-hallani sehol, hogy titokban, névtelenül adakoznának a szegényeknek. Kérdésben a válasz.
De ott is erősen kileng a farizeométer, ahol MZP arról tanít minket, hogy a böjt csupán »a melegvérű állatok harántcsíkolt izomzatára« terjed ki, így a csirkemáj ugyanúgy nem minősül húsnak, mint a brokkoli. Az simán előfordulhat, hogy a keresztény ember böjt idején egy-egy gyarlóbb pillanatában keresgéli magában a kibúvókat (hogyan definiáljuk az édességet, mit nevezünk étkezésnek – egy jó kis forró csoki például halmazállapotilag szinte víz, azt meg Jézus Krisztus is fogyasztott a pusztában), de a magát komolyan vevő hívő már az efféle gondolatmenet vége felé elszégyelli magát. Erre jön ez a mintakeresztény, és még ki is posztolja büszkén, hogy a máj nem hús.”
Nyitókép: AFP / Kisbenedek Attila
***

Április első vasárnapján újabb négy évre határozzuk meg az ország sorsát, hazánk minden magyar állampolgára eldöntheti milyen irányba tartson közös utunk.
Az elmúlt 30 évben nem foglalkoztatta a politika? Esetleg még nincs is személyes tapasztalata a rendszerváltás utáni időszakból? Vagy csupán szeretné hazánk jelenlegi helyzetét reálisan látni, mielőtt döntést hozna saját és gyermeke jövőjéről? A Mandiner Választási Különszáma erre kínál lehetőséget!
A Mandiner Választási Különszámát ezekben az üzletekben vásárolhatja meg!