Milyen kép él ma Magyarországról az Egyesült Államokban?
Nagyon más, mint ami a valóság. Azt állítják, hogy Magyarország esetében nem lehet valódi demokráciáról beszélni, holott épp most lesz választás, amelyen akár veszíthet Orbán Viktor és a kormányzó pártok. Hogy is van ez? Én úgy látom, hogy Magyarország élettel teli, egészséges demokrácia, nyitott ország. A miniszterelnök nemrég megmutatta nekem az egyik holokauszt-emlékművet. Találkoztam az itteni zsidó vezetőkkel is, hogy tájékozódjak a menekültválságról. Ők azt mondták, hogy ez az egyik legbiztonságosabb ország a zsidóknak. Minderről nem hallani odaát, és bizonyos erők agresszívan rombolják Magyarország reputációját.
A magyar kormány erős gazdaságot teremtett, az ország optimistává vált”
Hogyan értékeli Orbán Viktor és a kormány munkáját?
Sosem láttam Magyarországot élettelibbnek, szabadabbnak, nyitottabbnak, mint most. Emlékszem, amikor 1995-ben először jöttem ide kormányzóként, s találkoztam a miniszterelnökkel és sokakkal, mindenki pesszimista volt. Ha megjegyeztem, milyen szép napunk van, az volt a válasz, hogy igen, de lehet, hogy holnap esni fog. Most viszont mosolyognak a magyarok. Ebben benne van a kormány munkája is: olyan erős gazdaságot teremtett, hogy az ország optimistává vált. Szóval megváltozott az emberek attitűdje! A fiam is ideutazott velem, ő a millenniumi nemzedék tagja, és azt mondja: mindenki Budapestre akar utazni. Nem Prágába, Párizsba vagy Londonba, hanem az önök fővárosába akarnak menni az emberek. Budapest emberléptékűbb, olcsóbb és biztonságosabb, mint mondjuk Párizs, de izgalmas és gyönyörű. Ha kalandra vágysz, de otthonosan akarod magad érezni, akkor ide jössz. A Budapest-brand menő lett! Ehhez a kormány is hozzájárult az intézkedéseivel, például hogy idecsábította a filmipart. Az ország vezetése büszke lehet rá, hogy milyen fejlődést sikerült beindítania.