Orbán Viktor miniszterelnök ígéretet tett arra, írja a Bloomberg, hogy a Fidesz „LMBTQ-ellenes politikáját” is támogató miniszterét, Novák Katalint jelöli Magyarország első női köztársasági elnökének, amivel „egy másik hűséges támogatóját” helyezheti befolyásos pozícióba a jövő évi, szorosnak ígérkező választások előtt – írják. A cikk rámutatott, hogy Novák támogatta a kormány családtámogató intézkedéseit, elítélte a nem hagyományos nemi szerepeket és kiállt az azonos nemű párok gyermekvállalásának megtiltása mellett. A cikk szerint
Orbán a választások előtti „példátlan mértékű költekezés mellett” folytatja a hagyományos családi értékeket népszerűsítő kampányt és az „LMBTQ-jogok megnyirbálását”,
folytatja a hagyományos családi értékeket népszerűsítő kampányt és az ,hogy szavazatokat szerezzen a konzervatív magyarok körében, miközben a nyár folyamán elfogadott törvény miatt az EU azzal fenyegeti Magyarországot, hogy visszatartják a több milliárd eurós helyreállítási támogatást a demokrácia visszaesése miatt, írják.