Berlusconi is indul az olasz elnökválasztáson

2021. december 11. 09:17

A volt kormányfő kampányba kezdett.

2021. december 11. 09:17
null

„Silvio Berlusconi volt olasz kormányfő kampányba kezdett, mert 2022 elején indulni fog az olasz elnökválasztáson” – közölték a jobbközép Forza Italia párt képviselői minap a The Guardian című lappal, írja az EUobserver. „Az elmúlt két hétben kétszer is találkoztam vele, és

– mondta az egyik képviselő. A 85 éves Berlusconit adócsalásért elítélték, és még mindig bíróság előtt áll egy szexparti miatti botrány miatt.

Olaszország köztársasági elnökét egy 1008 főből álló elektori testület választja meg, amelyben a Képviselőház és a Szenátus tagjai, valamint a régiók küldöttei rendelkeznek szavazati joggal. Az elnök mandátuma hét évig tart, Sergio Mattarella eredetileg kereszténydemokrata, később azonban baloldalra tolódó alkotmányjogász 2015 eleje óta viseli a tisztséget.

Olasz lapértesülések szerint Berlusconinak mindössze 14 szavazat hiányzik az 505 fős többséghez az elnökválasztó elektori testületben.

Olasz lapértesülések szerint Berlusconinak mindössze 14 szavazat hiányzik az 505 fős többséghez az elnökválasztó elektori testületben.

Fotó: MTI

Összesen 30 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
simonvitéz
2021. december 11. 15:20
Várj, a cikkben nem Bill Clinton amerikai ex-elnökrol volt szó, miért írsz mégis róla? https://www.independent.co.uk/news/world/americas/ghislaine-maxwell-pilot-epstein-trump-b1967112.html
olajfa1
2021. december 11. 11:57
SOK SIKERT!
zara
2021. december 11. 11:35
unatkozik 'A 85 éves Berlusconi... bíróság előtt áll egy szexparti miatt' :)
nick89
2021. december 11. 11:17
Kína közben megnyeri a kínaivírussal indított III. világháborút.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!