Egy köbméter vezetékes víz átlagára 2010-ben 301 forint volt, így az akkori minimálbérből 200 m3-t lehetett vásárolni. Tizenegy évvel később, 2021 októberében, a KSH adatai szerint három forinttal kevesebb, azaz 298 forint volt ugyanennyi víz átlagára. A mostani minimálbérből 374 m3 vizet tudnánk vásárolni, tehát a rezsicsökkentés miatt csökkent a víz ára, közben pedig a minimálbér jelentős növekedésen esett át,
így közel kétszer annyi vizet tudunk venni a mostani minimálbérből.
Összehasonlításképp, 2002-ben 161 forint volt 1 m3 víz. A baloldal által fémjelzett nyolc év alatt csaknem a duplájára drágult, 301 forintra.